Българските екипажи начело в рали „Борско - Браничевски“ след първия състезателен ден

българските екипажи начело рали bdquoборско браничевскиldquo първия състезателен ден
Снимка: БФ Автомобилен спорт
от БНТ , Източник: БГНЕС
22:11, 30.07.2022
Чете се за: 03:10 мин.

Двата български екипажа са начело в класирането след първия състезателен ден на рали „Борско - Браничевски“ 2022.

Антон Титов и Александър Спиров (Skoda Fabia R5, АСК „Мегапорт“) спечелиха две скоростни отсечки днес и имат аванс от 26,8 сек. пред Никола Мишев и Петър Сивов (Peugeot 208 Rally4, АРТ Моторспорт). Трети се движат представителите на домакините Лазар Милованович/Милан Гаврич (Ford Fiesta Rally4), които имат пасив от 30.6 секунди.

Титов и Спиров поеха инициативата още след първия специален етап, който спечелиха с убедителен аванс от 16,6 сек. пред Милованович и Гаврич. Трето време записаха Владица Рабренович/Ана Голич (Renault Clio R3). Мишев и Сивов постигнаха четвърти резултат в откриващия състезанието етап.

Втората отсечка за деня бе отменена, тъй като на старта ѝ нямаше задължителния противопожарен автомобил и екип. В третия специален етап, Антон Титов и Александър Спиров записаха нова етапна победа, а Никола Мишев и Петър Сивов се изкачиха на третата позиция във временното класиране.

Следобедните отсечки бяха белязани от тежките метеорологични условия. Над етапите се изляха поройни дъждове. Образуваха локални наводнения, а трасетата бяха засипани с листа, клони, фракция и камъни.

Никола Мишев и Петър Сивов успяха да реагират на екстремната ситуация, поставяйки гуми за мокра настилка на предния мост на своето Peugeot 208 Rally4. Това им помогна да спечелят четвъртата скоростна отсечка и по този начин да се изкачат до второто място в генералното класиране.

Антон Титов и Александър Спиров преминаха с повишено внимание през този етап, тъй като не разполагаха с гуми за мокро, записвайки трето време. В последната отсечка, българските екипажи не рискуваха. Титов и Спиров постигнаха втори резултат, а Мишев и Сивов пети.

Така седем отсечки преди финала на рали „Борско – Браничевски“, родните тандеми заеха първо и второ място във временното класиране. Титов и Спиров имат аванс от 26.8 сек. пред Никола Мишев и Петър Сивов, а сърбите Милованович и Гаврич са трети на 30.6 сек. от лидерите.