българските героини игрите токио снимки
07:49, 08.08.2021
Чете се за: 02:37 мин.
Галерия

Три златни, един сребърен и два бронзови медала. Това е равносметката от 32-ите Олимпийски игри, който приключват днес в Токио.

Ивет Горанова - злато (карате)

Паметен момент за България, Ивет Горанова спечели златен олимпийски медал

Ивет Горанова се качи "на върха на света", на най-престижната спортна стълбичка, олимпийската. Ивет Горанова спечели златен медал за България в каратето на Игрите в Токио, побеждавайки съперничките си една по една.

Стойка Кръстева - злато (бокс)

Второ злато! Стойка Кръстева е на олимпийския връх в бокса

Българската състезателка Стойка Кръстева се изкачи на олимпийския връх в бокса. Тя спечели златното отличие в категория до 51 килограма на турнира в Токио.

Ансамбълът по художествена гимнастика - злато

Златен, златен, златен ансамбъл в Токио

Българският ансамбъл по художествена гимнастика спечели златен медал на Игрите в Токио. Момичетата буквално отвяха конкуренцията в многобоя и с общ сбор от 92.100 точки спечелиха отличието, което досега липсваше във витрината на този спорт у нас – злато от Олимпиада.

Антоанета Костадинова - сребро (10 метра пистолет)

Сребро за България! Антоанета Костадинова е нашият герой в Токио

Антоанета Костадинова зарадва цялата страна, след като спечели сребърното отличие на 10 метра пистолет от турнира в спортната стрелба в японската столица.

Тайбе Юсеин - бронз (борба)

Тайбе Юсеин е бронзова медалистка след скоростен туш за 56 секунди

Тайбе Юсеин спечели бронзов медал за България от Олимпиадата в Токио. Нашето момиче успя да запише технически туш само за 56 секунди в срещата за третото място.

Евелина Николова - бронз (борба)

Евелина Николова грабна бронза в Токио с туш

Българската състезателка по борба Евелина Николова спечели бронзовото отличие в олимпийския турнир в Токио. Тя победи в малкия финал представителка на Руския олимпийски комитет – Валерия Коблова с туш.

Снимки: БГНЕС