Българските ватерполисти с ново тежко поражение в квалификациите за Евро 2024

08:20, 25.06.2023
българските ватерполисти ново тежко поражение квалификациите евро 2024
Снимка: Bgswim

Българският национален отбор по водна топка за мъже допусна втора тежка загуба в квалификационна група "А" по пътя към европейското първенство през 2024-а в Израел, след като отстъпи на Украйна с 13:23 (4:5, 2:5, 2:7, 5:6) в Гзира, Малта.

Интрига в мача имаше единствено в първата част, след която "лъвовете" изоставаха само с един гол, но в следващите две ватерполистите на Украйна дръпнаха сериозно и така преди решителните осем минути резултатът беше 17:8 в тяхна полза.

Капитанът на "лъвовете" Микаел Методиев стана най-резултатен за нашия тим, реализирайки 4 гола, Самуил Иванов, Денис Станков, Александър Велков вкараха по 2, а Николай Димитров, Момчил Вълков и Светослав Илиев добавиха по 1.

За победителите капитанът Олександър Диадура бе над всички и отбеляза 4 попадения за успеха украинците.

Така, след два изиграни кръга България е на последното 4-о място в тази група без актив, с две загуби и голова разлика 16-47, която се дължи на тежките поражения от Украйна и от Германия с 3:23 в първия ден.

Днес "лъвовете" ще изиграят последния си двубой от пресявките, в който съперник ще бъдат домакините от Малта. Срещата започва в 10.00 часа българско време.

Венцеслав Стефанов и Любомир Ганев специални гости в "Арена спорт" в неделя от 12:30 ч. по БНТ 1