балкан спечели тежкото гостуване ямбол
Снимка: БК Балкан (Ботевград)
20:39, 13.03.2022
Чете се за: 02:52 мин.

Балкан удържа Спартак Плевен в Ботевград за седма поредна победа в Националната баскетболна лига, съобщиха от Българската федерация по баскетбол.

„Зелените“ спечелиха двубоя от 20-ия кръг със 75:71 точки след драматичен двубой в зала "Арена Ботевград" и силен край на третата част.

Спартак свали пасив от 13 до 3 в последните секунди, но Балкан удържа успеха. Двубоят беше доста оспорван и изнервен като през първите 25 минути двата тима си разменяха непрекъснато водачеството.

Успехът бе общо 16-и за Балкан, който има и 4 загуби. Спартак е с 11-9.

Амад Рори бе най-резултатен за успеха с 23 точки, 12 добави от пейката Николай Грозев, а с 11 се включи новият център в тима Кристиян Джоунс.

За Спартак лидер по точки бе Димитър Маринчешки, 12 вкара Божидар Аврамов, а 11 – Николай Стоянов.

В следващия кръг Спартак гостува във Варна на Черно море Тича. Следващото домакинство на Балкан в "Арена Ботевград" е на 21-ви март срещу Берое, преди това на 17-и март “зелените” гостуват в Северна Македония на ФМП в мач от Балканската лига.

В другия шампионатен мач Ямбол надви Черно море Тича и се приближи до седмото място и Академик Пловдив. В мача в зала „Диана“ от 20-ия кръг ямболци спечелиха с 91:73 след силна втора и трета част.

Двата отбора започнаха колебливо и със слаба резултатност, но до почивката домакините намериха ритъма си и вкараха 52 точки за 20 минути – във втората и третата четвърт. Същевременно показаха и силна защита, което им осигури добър аванс преди последните минути на мача.

Джеремая Пейдж бе най-резултатен с 22 точки и добави 8 борби. С 16 точки се отличи от пейката новият център на тима – Алонзо Кембъл, а 14 вкара Александър Матушев. Кръстан Кръстанов отново изигра добър мач и завърши с 14 точки и 10 борби. Тадж Ридли вкара 11 точки.

За гостите от Варна 14 точки вкара юношеският национал Иван Спиров, а 12 – Мартин Йорданов. С по 10 точки се разписаха Мартин Коцев и Лъчезар Тошков.

В следващия кръг Черно море Тича приема Спартак Плевен, а Ямбол – Рилски спортист.

2 години след обявяването на извънредно положение заради COVID-19 - какво научиха лекарите