Балкан спечели сблъсъка с Левски в Ботевград

балкан ботевград върна любимец публиката
Снимка: БК Балкан (Ботевград)
20:17, 27.12.2021
Чете се за: 02:07 мин.

Балкан победи Левски с 80:69 точки в мач от 9-ия кръг на Националната баскетболна лига.

Това бе последният мач от първата половина на сезона и финалната среща за столичани за годината.

Цветомир Чернокожев откри резултата в зала “Арена Ботевград”, като отбеляза първите 2 точки в мача. Калил Дюкс записа първата тройка в двубоя. Равенството се запази при резултат 14:14, преди ботевградчани да вземат минимален аванс след 20:16 в първата четвърт. Във втората част "сините" възобновиха равенството при 31:31 с тройка на Илай Лонг, но домакините отново си върнаха водачеството с кош зад арката на Калил Дюкс и нова успешна стрелба на американеца.

След почивката и двата отбора регистрираха най-резултатните си части на паркета. Възпитаниците на Константин Папазов стигнаха до обрат и поведоха с точка при 50:49 с тройка на Венци Петков. Последваха 10 поредни точки за ботевградчани и двуцифрена за тима при 62:52. Третата част приключи с тройка от краче на Венци Петков със сирената. В заключителните 10 минути от двубоя столичани не успяха да се противопоставят на своите опоненти и записаха най-слабо резултатната им част. Баскетболистите на Небойша Видич поддържаха преднината си от 6 точки и завършиха срещата със серия от 7 поредни точки, за да изградят най-голямата си преднина от 13 точки и заслужено да се поздравят с успеха.

Най-резултатен в сблъсъка бе Венцислав Петков с 20 точки, а Дерик Маркс записа 16 пункта за победителите.

Балкан се изкачи до 4-ата позиция в класирането с актив от 6 победи и 3 загуби, но с мач по-малко. Левски остава 2-ри със 7 успеха и 3 поражения.