Барселона разгроми Селта за Купата на Краля

16:21, 12.01.2018
Чете се за: 00:38 мин.
барселона разгроми селта купата краля

Барселона се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Краля след разгромна победа с 5:0 над Селта. Каталунците спечелиха с общ резултат 6:1 и продължават похода си към четвърти пореден трофей в турнира.

Барса реши мача още през първите 30-ина минути, когато паднаха четири от головете. Лионел Меси вкара две бързи попадения (13 и 15-а минути), а Жорди Алба направи 3:0 в 28-а минута. Гостите трудно се ориентираха на терена в тези минути и груба грешка в отбрана позволи на Луис Суарес да вкара за 4:0 в 31-а минута.

През втората част двубоят се доиграваше, като Иван Ракитич оформи крайното 5:0 три минути преди края.

Новото попълнение на Барса Филипе Коутиньо аплодираше изявите на своите съотборници от трибуните на "Камп Ноу".

Другият отбор от Барселона - Еспаньол, също се класира за четвъртфиналите след победа с 2:0 като гост на Леванте. Баптистао и Морено се разписаха до почивката и Еспаньол спечели с общ резултат от двата мача 3:2.

Севиля продължава напред след рутинна победа у дома с 2:1 над Кадис. Андалусийците взеха първия мач с 2:0 и на реванша спокойно довършиха задачата си, триумфирайки с общ резултат 4:1.

Още Футбол

ЦСКА: Глобата от УЕФА е платена, лицензът за следващия сезон не е застрашен
13:32, 18.05.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Гледайте финала на европейското първенство по футбол за девойки до 17 години от 17:50 ч. по БНТ 3
12:05, 18.05.2024
Чете се за: 00:45 мин.
Тодор Батков пред БНТ: Не пледирам Сираков да напусне, но той трябва да се разбере с всички фракции (ВИДЕО)
11:28, 18.05.2024
Чете се за: 03:07 мин.
УЕФА глоби ЦСКА София с 450 хиляди евро
08:42, 18.05.2024
Чете се за: 02:25 мин.
Саутхемптън се изправя срещу Лийдс във финалния плейоф за влизане във Висшата лига
22:22, 17.05.2024
Локомотив София и Ботев Враца не излъчиха победител в мач от 33-ия кръг на Първа лига
19:54, 17.05.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Зона Варна, Бургас и Пловдив откриха второто издание за сезона на "Турнира на талантите" с победи
19:15, 17.05.2024
Чете се за: 02:30 мин.
Ювентус уволни Масимилиано Алегри
19:05, 17.05.2024
Чете се за: 00:52 мин.
Елизабет Йовчева спечели първото за годината контролно състезание по художествена гимнастика