16:29, 03.03.2019
Чете се за: 00:43 мин.
Европейски футбол
барселона взе отново класико

Шампионът Барселона надделя с 1:0 над Реал Мадрид пред 79 хиляди зрители на "Сантиаго Бернабеу" в дербито от 26-ия кръг на испанското футболно първенство.

С успеха гостите събраха 60 точки и вече имат аванс от 10 точки пред втория Атлетико Мадрид, а Реал е трети с 48 точки.

Каталунците постигнаха втора победа над големия си съперник през тази седмица, след като в сряда спечелиха с 3:0 в турнира за купата на Испания също в столицата и с общ резултат 4:1 се класираха за финала на турнира.

Двубоят днес се разви до голяма степен подобно на срещата отпреди три дни. Домакините започнаха по-силно, но не се възползваха от шансовете си, а Барса нанесе удар при първата си по-добра възможност. В 26-ата минута Серхи Роберто изведе Иван Ракитич в чиста позиция в дясно в пеналта и хърватският национал технично копна топката над Тибо Куртоа за 1:0.

До почивката гостите заиграха по-остро, а Луис Суарес и Лионел Меси пропуснаха да увеличат преднината си тима си.

Второто полувреме започна с натиск на домакините. Винисиус имаше две-три ситуации пред вратата на съперника, но не намери целта.

Усман Дембеле и Меси пък направиха пропуски за гостите.

Барса е в серия от шест поредни мача без поражение в Ел Класико, а Реал за последно спечели с 2:0 на 17 август 2017 година.

Чете се за: 01:47 мин.
Президентът на Дармщадт: Това е като 102-годишна баба, за която знаеш, че един ден ще си отиде и този ден неизбежно идва
11:43, 29.04.2024
Чете се за: 01:00 мин.
Ангелос Постекоглу: Бих дал малко от ентусиазма на Кристиан Ромеро на останалите
11:35, 29.04.2024
Чете се за: 02:52 мин.
Интер отпразнува 20-ата си титла в Серия А пред десетки хиляди тифози на площад Дуомо
11:20, 29.04.2024
Пеп Гуардиола: Мисля, че Арсенал няма да загуби точки и ние знаем точно какво трябва да направим
10:57, 29.04.2024
Букайо Сака: Трябваше да бъдем спокойни, напрежението беше голямо
09:26, 29.04.2024