Баскетболистките ни до 18 години загубиха и втората проверка срещу Португалия

баскетболистките години загубиха втората проверка португалия
Снимка: БФ Баскетбол
от БНТ , Източник: БФ Баскетбол
20:11, 14.06.2023

Националният отбор по баскетбол за девойки до 18 години загуби отново от Португалия в приятелска среща.

В "Арена Самоков" младите ни състезателки, водени от Маргарита Маринкова, отстъпиха с 42:88.

Припомняме ви, че в първата среща вчера българките допуснаха поражение с 56:84, като тогава решаваща се оказа лошата игра в рамките на първите полувреме.

Днес гостенките от Португалия отново натрупаха двуцифрен аванс рано в срещата, а на почивката преднината им беше вече над 20 точки.

И в този двубой участие не взеха Деница Манолова и Мила Кръстева. В тяхното отсъствие Димана Костова бе най-резултатна за България с 11 точки, а по 7 добавиха Елена Драгоева и Моника Борисова.

Контролните срещи за България U18 са част от подготовката на младите "лъвици" за участието им на домашното европейско първенство във втора дивизия.

Йотова: Радев ще се произнесе за Гешев, след като се запознае с аргументите
Спасиха преждевременно родено бебе с линейка и кувьоз от "Капачки за бъдеще"