Бедствено положение за неопределено време е обявено в горнооряховското село Стрелец, съобщиха от пресцентъра на Община Горна Оряховица. Причина за това е утежняващата се ситуация с водоснабдяването на населеното място, в което домакинства са без вода с дни.
От днес в центъра на селото е разположена осемтонна водоноска на общинското предприятие по инфраструктура, озеленяване и поддръжка. Водата от нея е за битови нужди в домакинствата, но не е годна за пиене и готвене. Водоноската ще се поддържа пълна и ще остане в селото през следващите дни, докато пристигнат специалните водни контейнери, които общината ще закупи в понеделник. Осем такива съда с вода, с вместимост по един тон всеки, ще бъдат поставени в Стрелец. Търсят се варианти за снабдяване на жителите и с питейна вода.
За справяне с безводието в горнооряховското село Стрелец ще бъдат монтирани спирателни кранове към необитаемите къщи, съобщиха от пресцентъра на Община Горна Оряховица.
Започва разширяване на канализационната мрежа в столичния квартал "Горубляне"
Първият поклоннически път в България официално беше открит в Созопол (СНИМКИ)
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?