Матео Беретини
от БНТ , Източник: БГНЕС
16:45, 30.06.2021
Чете се за: 01:17 мин.

Тенисистът Матео Беретини намери място във втори кръг на Уимбълдън, след като надви Гуидо Пея в четири сета – 6-4, 3-6, 6-4, 6-0.

Италианецът, който триумфира на Куинс, започна по-добре двубоя и успя да поведе след 6-4. Аржентинецът обаче изравни сетовете след по-силна игра, но Беретини пребори съперника в третия със същия резултат, с който дръпна в резултата. В четвъртата част Пея нямаше съпротивителни сили и не взе нито един гейм.

В следващия кръг седмият в основната схема ще играе с победителя от двубоя между Ботик Ван Ден Цандшулп и Грегоар Барер. След Беретини на корта ще излезе първата ни ракета Григор Димитров, който ще спори с испанския ветеран Фернандо Вердаско.

Двамата трябваше да играят вчера, но срещата им беше отложена поради дъжда над Лондон. Напред прогресираха още Жереми Шарди, Аляж Бедене, Иля Ивашка и Кей Нишикори.