Берое и Балкан с победи в НБЛ

берое постигна втора победа балканската лига
Снимка: БФ Баскетбол
20:39, 01.11.2021

Отборите на Берое и Балкан записаха победи в 4-ия кръг на Националната баскетболна лига. Старозагорци постигнаха минимална победа над Черно море като гост с 82:80, а баскетболистите на Небойша Видич категорично надиграха Академик Пловдив с 63:99.

В ранната неделна среща играчите на Бойко Миленков изглеждаше, че няма да срещнат затруднения във Варна след 28:12 в първата четвърт. Преди почивката обаче домакините намалиха изоставането си до 13 точки след 37:50.

След паузата възпитаниците на Даниел Клечков заиграха далеч по-убедително и взеха третата част с 22:13. В заключителните 10 минути варненци стигнаха до обрат и поведоха със 72:71. В края обаче гостите си върнаха преднината и заслужено се поздравиха с успеха.

Най-резултатен на паркета бе Обина Олека, който записа дабъл-дабъл с 19 точки и 18 борби.

В другия сблъсък Балкан спечели първите 2 части с идентичен резултат 28:13. След почивката офанзивата на гостите продължи, като спечелиха всички части в пловдивската зала "Колодрума.

Дерик Маркс отбеляза 16 точки за победителите.

Балкан заема 3-ата позиция с актив от 3 победи и 1 загуба. Същите показатели има и 4-ия Берое, който отстъпва само по точкова разлика. Черно море е 7-и само с 1 успех, колкото има и Академик Пловдив, но пловдивчани са с мач по-малко.