09:48, 08.06.2020
Чете се за: 01:58 мин.
Български футбол
берое измести черно море топ камбуров отново разписа

Берое победи Черно море с 3:0 в мач от 25 кръг на efbet Лига и си гарантира място в топ 6.

Берое бе по-настоятелния отбор и спечели заслужено срещата.

Двубоят бе първи и за двата тима след принудителната пауза в първенството.

Мартин Камбуров откри резултата в 29-та минута след точно изпълнена дузпа и реализира своето попадение номер 231 във футболния ни елит.

Гостите останаха с човек по-малко в 36-та минута, когато Станчев получи втори жълт картон и бе отстранен.

Алиун Фал удвои преднината на домакините в 44-та минута, а крайният резултат бе оформен от Зоран Йосипович, който се разписа в 86-та минута.

Във 2-та минута Курьор получи извеждащ пас зад отбраната, навлезе в пеналта и намери Минчев, който стреля в движение, но покрай вратата.

Три минути след това Фал открадна една топка пред наказателното поле и имаше пространство пред себе си, но се засуети и Станчев успя да отнеме.

Берое стигна до сериозна ситуация в 14-та минута, когато Стоянов центрира за Камбуров, той игра с глава, но не намери добре топката. Тя достигна до Фал, който също отправи удар с глава, но топката срещна гредата и тупна пред голлинията. Защитник на гостите успя да реагира и изчисти.

Минута след това Стоянов проби и центрира по земя в пеналта, където Камбуров засече в движение, но не намери очертанията.

В 21-та минута Минчев изведе чудесно Фал зад гърба на отбраната, но Станчев задържа нападателя на границата на пеналта и реферът отсъди пряк свободен удар.

Зад топката застана Мартин Камбуров, но ударът му срещна стената.

В 28-та минута Родриго стреля от дистанция, но не затрудни Перниш.

В ответната атака Камбуров бе изведен зад гърба на отбраната и финтира Митрович, който го събори и реферът посочи бялата точка за изпълнение на дузпа.

Самият Камбуров застана зад топката и бе безпогрешен, пращайки кълбото в долния десен ъгъл – 1:0 за Берое.

В 36-та минута Фал изпревари Станчев, който събори откъсващия се играч на „Берое“ и получи втори жълт картон. Така „Черно море“ продължи срещата с намален състав.

В 42-та минута Конте получи в пеналта, финтира бранител и стреля, но не затрудни Митрович.

Две минути след това Фуртадо центрира в наказателното поле, където Фал засече с глава и прати топката в мрежата – 2:0.

Две минути след подновяване на играта Иван Минчев отправи хубав удар от дистанция, но топката мина на сантиметри от гредата.

В 54-та минута Хантакиас стреля от дистанция, но много неточно.

Три минути след това Мартин Минчев засече с глава центрирана топка, но не намери очертанията.

В 64-та миниута Макоута и Камбуров размениха подавания и последния получи извеждащ пас на скорост. Халфът стреля по диагонала, но бе твърде неточен.

Минута след това Курьор овладя в пеналта и веднага стреля, но Перниш изби в корнер.

В 66-та минута Фуртадо центрира в наказателното поле, където Камбуров засече с глава, но топката мина на метър от гредата.

В следващите минути темпото спадна и нямаше сериозни опасности пред двете врати.

Карлос Охене и Зоран Йосипович се завърнаха в игра след дълги контузии.

Пет минути преди края Димов засече с глава, но Перниш улови без проблем.

В 86-та минута Октавио изведе Йосипович, който финтира бранител на гостите и прати топката в мрежата с плътен удар от наказателното поле – 3:0.

Така Берое записа убедителен успех и е в топ 6 заради по-добри показатели от Черно море.

В следващия кръг от първенството Берое гостува на Славия в София, като срещата ще се състои на 13 юни от 21 ч.

Световноизвестни творци: Расизмът е проблем на всички
Спаси София искат 10 монтажни паркинга. В кои квартали да са те?