Берое надви Балкан в оспорван мач в Стара Загора

Академик Пловдив Берое Стара Загора баскетбол
Снимка: БНТ
20:55, 23.10.2021
Чете се за: 01:07 мин.

Берое победи Балкан с 92:87 точки в мач от 3-ия кръг на Националната баскетболна лига.

През първата част домакините изградиха преднина от 4 точки, но в края на частта гостите вече водеха с 3 точки.

Играчите на Небойша Видич взеха и втората част с 3 точки и имаха преднина от 6 пункта на почивката.

След паузата баскетболистите на Бойко Миленков заиграха по-добре и намалиха изоставането си преди финалната решителна част.

Именно последните 10 минути бяха най-резултатни за старозагорци, който заслужено се поздравиха с успеха.

Най-резултатен в двубоя бе Димитър Димитров с 25 точки.

Берое са с актив от 2 победи и 1 поражение, докато ботевградчани загубиха за първи път през кампанията.

Останалите мачове от деня:

Спартак Плевен - Черно море 98:66

Ямбол - Рилски спортист 81:101

Нефтохимик оцеля срещу Левски в петгеймова драма на старта на сезона
Шефът на "Информационно обслужване": Няма изтичане на лични данни при хакерската атака