Берое с нова домакинска загуба в Балканската лига

берое постигна втора победа балканската лига
Снимка: БФ Баскетбол
21:08, 07.12.2021
Чете се за: 01:25 мин.

Берое загуби от Ибар Рожае с 67:79 точки в мач от Балканската лига. Това е второ поредно домакинско поражение за старозагорци след загубата от ТФТ Скопие с 96:86.

В първата четвърт българският тим се възползва от домакинското си преимущество в залата в Стара Загора и успя да изгради преднина от 3 точки при резултат 17:14. Гостите обаче успяха да се върнат в мача и на почивката водеха с 6 точки след 38:32.

След паузата черногорците бързо изградиха двуцифрен актив при 51:41, което наклони везните в тяхна полза. Преднината им достигна 23 точки при резултат 71:48 в началото на 4-ата част след серия от 10 безответни точки за гостите. Домакините бяха по-резултатни в заключителните 10 минути от двубоя, като записаха най-резултатната си част, но успяха единствено да намалят изоставането си за крайното 67:79.

Светозар Попович бе най-резултатен на паркета с 21 пункта, а Марин Маринов бе най-резултатен за старозагорци с 16 точки.

Берое заема 4-ата позиция в група "В" с актив от 2 победи и 4 поражения. Ибар Рожае е 5-и с 2 успеха и 3 поражения.

Снеговалежите ще продължат в Северозападна България
В "Референдум": 53,2% от гражданите смятат, че съществуващият бизнес трябва да бъде подпомогнат