БК Берое отново е финалист за Купата на България

10:35, 10.03.2021
Чете се за: 00:30 мин.
Баскетбол
берое отново финалист купата българия

Старозагорки, които защитават трофея си от миналата година, разбиха състава на Шампион 2006 (София) с 83:27 и тази вечер ще излязат на втори пореден финал в турнира.

Берое започна ударно двубоя със серия от 13:0 и до края не изпуснаха нито за момент инициативата, като на почивката "зелените" водеха с 36:11, а преди финалните десет минути резултатът беше 54:18.

В последната четвърт възпитаничките на Татяна Гатева отново бяха неудържими и след серия от 19:0, спечелиха с 29:9 и стигнаха до крайния успех с 83:27.

За победителките на паркета се появиха всичките 12 баскетболистки и всяка една от тях се разписа, като само две състезателки останаха на игрището повече от 20 минути.

Преслава Колева стан най-резултатна с 15 точки за 20 минути, 13 точки и 9 борби добави Сара Буут, а с 10 точки приключи Стефани Пендова.

За столичанки най-полезна пък беше Микаела Дамянова с 10 точки и 6 борби, а баскетболистките на Шампион 2006 вкараха само 18% от стрелбите си днес.