Боряна Калейн и Катрин Тасева спечелиха два сребърни медала в Баку

16:13, 29.04.2018
Чете се за: 00:51 мин.
Други спортове
боряна калейн катрин тасева спечелиха два сребърни медала баку

Българските гимнастички Боряна Калейн и Катрин Тасева спечелиха два сребърни медала на финалите на отделните уреди на турнира от Световната купа по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан).

Боряна Калейн се класира втора на бухалки, а Тасева е втора на лента.

Калейн изигра много добре своята композиция и получи оценка от 17.800 точки. Тя се нареди и четвърта на финала на обръч.

Боряна Калейн спечели и първото място в крайното класиране на обръч за Световната купа 2018 година, тъй като това беше последното четвърто състезание за сезона от тази верига.

Шампионка на бухалки стана Влада Николченко (Украйна) с 18.100 точки, а трета е Мария Сергеева (Русия) със 17.700 точки.

На лента Катрин Тасева зае втората позиция с 16.400 точки. Първа е Мария Сергеева с 16.800 точки, а бронзовото отличие спечели Влада Николченко с 16.050 точки.

На топка Катрин Тасева се нареди четвърта със 17.900 точки, а в призовата тройка са Екатерина Селезньова (Русия) с 18.200 точки, Мария Сергеева (Русия) с 18.100 точки и Кахо Минагава (Япония) със 17.950 точки.

На финала на обръч Боряна Калейн завърши на четвърто място със 17.350 точки, а Катрин Тасева е седма с 16.350. Шампионка на този уред стана Мария Сергеева с 18.200 точки, следвана от Катарина Халкина (Беларус) със 17.750 точки и Лаура Зенг (САЩ) със 17.350 точки.

По-късно днес са финалите на 5 обръча и на 3 топки/2 въжета при ансамблите с участието на България.

Още Други спортове

Гледайте финалите на европейското първенство по спортна гимнастика за жени НА ЖИВО по БНТ 3
00:00, 04.05.2024
Чете се за: 00:50 мин.
Калояна Налбантова достигна до четвъртфиналите на турнир по бадминтон в Люксембург
22:19, 03.05.2024
Чете се за: 01:00 мин.
Кристин Кръстева се класира 30-а в многобоя при девойките на европейското първенство по спортна гимнастика
21:50, 03.05.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Макс Верстапен най-бърз в свободната тренировка за Гран при на Маями
21:43, 03.05.2024
Чете се за: 01:12 мин.
Боряна Калейн завърши втора, Стилияна Николова е трета в квалификациите на Европейската купа по художествена гимнастика в Баку
Чете се за: 01:50 мин.
Киров влезе във финала на 10 м пистолет на Световната купа по спортна стрелба в Баку
16:58, 03.05.2024
Верстапен сложи край на спекулациите за преминаване в Мерцедес
14:49, 03.05.2024
Чете се за: 02:10 мин.
Калейн временно е на втора позиция в квалификацията на Европейската купа, Николова е трета
14:00, 03.05.2024
Спортни новини 03.05.2024 г., 12:20 ч.
12:20, 03.05.2024
Альоша Илиев стана носител на пояса "Васил и Георги Илиеви" в 28-о издание на едноименния турнир по класическа борба
11:45, 03.05.2024