Събитието ще се проведе в Баракалдо и ще събере трите медалистки от Игрите в Париж - шампионката Даря Варфоломеев (Германия), Боряна Калейн и София Рафаели (Италия).
Олимпийската вицешампионка по художествена гимнастика Боряна Калейн, абсолютната европейска шампионка от Будапеща 2023 Стилияна Николова и Елвира Краснобаева ще вземат участие в 18-о издание на Международна гала по гимнастика Euskalgym 2024, която ще се проведе на 2 ноември в Билбао (Испания).
Еuskalgym е уникално шоу, където най-добрите грации в света се събират, за да покажат способностите си в този красив спорт. Събитието ще се проведе в Баракалдо и ще събере трите медалистки от Игрите в Париж - шампионката Даря Варфоломеев (Германия), Боряна Калейн и София Рафаели (Италия).
Около 20 гимнастички ще участва в спектакъла, а сред тях ще бъдат още Алмудена Сид, Полина Березина, Милена Балдасари, Маргарита Колосов, Лиляна Левинска, Виктория Оноприенко, Милена Балдасари, Екатерина Веденеева, Полина Березина, Тереза Гороспе, Алба Баутиста и други.
Билетите са с цени от 20 до 70 евро. Продажбата им ще започне на 27 септември.
Стилияна Николова спечели контролното състезание на националния отбор по художествена гимнастика жени индивидуално
Невяна Владинова беше избрана за президент на Комисията на атлетите към Световната гимнастика
Гимнастички от 53 държави идват за Световната купа по художествена гимнастика в София
Правителството оттегля предложението до НС за избор на председател на ДАНС
Дебатите за Съвета за мир на Тръмп продължават – Николай Младенов вижда шанс за българска експертиза в Газа