Ботев Пловдив се изкачи на 7-ото място в края на редовния сезон след убедителна победа над Локомотив София

20:32, 21.04.2024
ботев пловдив изкачи ото края редовния сезон убедителна победа локомотив софия

Отборът на Ботев Пловдив си осигури 7-ото място в края на редовния сезон в родната Първа лига след категоричен успех с 4:0 като гост на Локомотив София в среща от 30-ия кръг.

С тази победа съставът на Душан Керкез събра 44 точки в актива си и единствено по-лошите показатели в преките двубои с новака Крумовград не му позволиха да финишира в топ 6.

В същото време "железничарите" остават на 14-ата позиция с 28 пункта и в предстоящите плейофи ще бъдат въвлечени в битката за оцеляване.

Двубоят на стадиона в столичния квартал "Надежда" днес следобед започна отлично за гостите от Пловдив, които взеха преднина след 19 минути игра чрез Уме Емануел, който беше точен след асистенция на Константинос Балоянис.

Малко след изтичането на първия половин час игра отново нигериецът удвои аванс на своя тим, завършвайки успешно контраатака, започнала след отнемане на топката от страна на Джеймс Ето'о.

През второто полувреме "канарчетата" направиха успеха си дори още по-убедителен благодарение на два бързи гол на Дилан Мертенс, който се разписа в 65-ата и в 67-ата минута.

За първи път от година и половина Вашингтон е на крачка от изпращане на военна помощ на Украйна