Ботев Враца направи равенство в контролата с Апоел Петах Тиква

Ботев Враца
Снимка: ПФК Ботев Враца
22:01, 21.07.2023
Чете се за: 02:05 мин.

Ботев Враца завърши 1:1 в контролна среща срещу израелския Апоел Петах Тиква, която се игра в Правец. Мачът се игра в три части по 30 минути.

Дебют за Ботев направи новото попълнение Едуардо Кунде, а след контузия в игра се върна Марко Мажуга.

В 6-ата минута Момчил Цветанов центрира, Браян Переа стреля с глава, но изпрати топката над вратата. Малко по-късно шут на Генов бе спасен от вратаря и излезе в корнер. В 13-ата минута Момчил Цветанов получи пас от Стефан Велев, шутира, но в аут.

През втората третина Ботев отбеляза попадението. Това стана в 44-ата минута, когато Даниел Генов подаде към Браян Переа, който шутира и вкара за 1:0. Преди това удар на Стефан Велев излезе в аут.

В 62-ата минута грешка в защитата доведе до положение на израелския тим, но топката бе изпратена в аут. В 70-ата минута гостите имаха още една добра възможно, но след удар в глава топката излезе в аут.

Минута по-късно Ботев можеше да отбележи втори гол. Марко Мажуга центрира, Жан-Пиер Да Силва стреля с глава, но изпрати топката в аут. 16 минути преди края израелския тим изравни, като се възползва от грешка в отбраната на Ботев.