Диого Морейра с първи успех в кариерата си в клас Moto3

Диого Морейра
09:48, 15.10.2023
Чете се за: 02:12 мин.

Бразилецът Диого Морейра (MT Helmets - MSI) постигна първи успех в кариерата си в клас Moto3, след като спечели Гран При на Индонезия, 15-и кръг от Световния шампионат по мотоциклетизъм на писта.

Той измина 20-е обиколки на пистата "Мандалика" за 33:19.0020 минути и записа дебютна победа.

Морейра стартира от първа позиция и успя да се справи с напрежението в последната хаотична обиколка. В нея той пое водачеството, но беше изпреварен бързо от Даниел Олгадо. Бразилецът успя да направи атака в последния завой и да пресече пръв финалната линия.

Диого Морейра е първият победител за Бразилия в този клас след Алекс Барос през 2005 година.

Новобранецът Давид Алонсо (Испания) с "GASGAS Aspar Team" се бореше за втората позиция със своя сънародник Давид Муньос с "BOE Motorsports". Все пак Алонсо финишира втори на 0,107 секунди, а Муньос завърши подиума с изоставане от 0.130.

Лидерите в генералното класиране останаха извън първата тройка. Водачът Хауме Масия (Испания, Leopard Racing) е шести, а Аюми Сасаки (Япония, Liqui Moly Husqvarna Intact GP) - 18-и, а Даниел Олгадо (Испания, Red Bull KTM Tech3) - 14-и.

В подреждането за сезона лидерът Хауме Масия води с 209 точки, следван от Сасаки и Олгадо, които имат съответно 193 и 192 точки.

Следващото състезание от календара е Гран При на Австралия от 22 до 22 октомври.

Надежда Йорданова: Целта е да има независим съд и ефективна прокуратура
Тревожна тенденция: Увеличава се броят на децата с наднормено тегло