Българките записаха две победи и една загуба в конкуренцията на още тима.
Българският женски отбор на сабя спечели бронзов медал на Европейското първенство по фехтовка до 23 години в Каляри (Италия). В конкуренцията на още осем тима Белослава Иванова, Емма Нейкова, Мариела Георгиева, Вероника Василева завършиха на трета позиция след два успеха и едно поражение.
Българките почиваха в първия кръг, след което във втория победиха Полша с 45:40. На полуфиналите те отстъпиха пред Франция с 40:45. В спора за бронза България надделя над Румъния с 45:41.
Шампион стана тимът на Италия, който на финала спечели срещу Франция с 45:44.
Това е второ отличие от шампионата за страната, след като в неделя Вероника Василева спечели титлата на сабя.
При здравословен проблем по време на почивка: Колко струват лекарските услуги по морето?
Състоянието на 17-годишните младежи, поразени от волтова дъга на жп гара Стара Загора, остава критично
Над 40 сигнала за мазут по Южното Черноморие, появиха се нови петна край Синеморец