19:37, 27.04.2019
Чете се за: 00:38 мин.
Художествена гимнастика
бронз грациите баку

Ансамбълът на България спечели бронзов медал в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан).
Възпитаничките на Весела Димитрова в състав Симона Дянкова, Стефани Кирякова, Мадлен Радуканова, Ерика Зафирова и Лаура Траатс изиграха страхотно композицията си с три обръча и два чифта бухалки и получиха оценка от 25.300 точки (17.3 за трудност и 8.000 за изпълнение).
Оценката за трудност на българския отбор е най-високата в цялото състезание при ансамблите днес.
Вчера българките бяха оценени с 23.550 на пет топки и така събраха сбор от 48.850 точки, което им отреди третата позиция.
Оценката на България за съчетанието с обръчи и бухалки е първа по сила.
Българските грации се класират и за двата финала утре.
Победител в многобоя стана Япония със сбор от 49.250 (24.900 на пет топки и 24.350 на обръчи и бухалки), пред Русия с 48.950 (26.050 и 22.900) точки.
В топ 6 са Украйна с 47.950 точки, Беларус с 47.850 и Италия с 45.350 точки.
По програма финалите при жените и при ансамблите са в неделя от 11.00 до 15.00 часа. Индивидуално Катрин Тасева ще играе на финалите на обръч и бухалки, а Боряна Калейн е финалистка на лента.

18:48, 05.05.2024
Дара Малинова се окичи с два бронза при девойките от Европейската купа по художествена гимнастика в Баку
16:45, 05.05.2024 (обновена)
Чете се за: 01:50 мин.
Магдалена Вълкова заслужи бронз при девойките във финала на топка на Европейската купа в Баку
16:14, 05.05.2024
Българският ансамбъл по художествена гимнастика заслужи злато и бронз във финалите на уредите на Европейската купа в Баку
14:40, 05.05.2024 (обновена)
Чете се за: 01:57 мин.
Златен медал за Стилияна Николова във финала на бухалки на Европейската купа в Баку
11:02, 05.05.2024
Чете се за: 00:35 мин.
Боряна Калейн със злато на топка и лента, и сребро на обръч на Европейската купа в Баку
10:20, 05.05.2024 (обновена)
България зае второто място в отборната надпревара при девойките на Европейската купа по художествена гимнастика в Баку
20:48, 04.05.2024
Чете се за: 02:22 мин.
Злато за Стилияна Николова на Европейската купа по художествена гимнастика в Баку, четвърто място за Калейн
14:14, 04.05.2024
Чете се за: 01:40 мин.
Ансамбълът на България остана на едно място от почетната стълбичка в многобоя на Европейската купа по художествена гимнастика в Баку
11:30, 04.05.2024
Боряна Калейн завърши втора, Стилияна Николова е трета в квалификациите на Европейската купа по художествена гимнастика в Баку
21:34, 03.05.2024
Чете се за: 02:30 мин.
Борисов: Да посрещнем Великден с вярата, че сме способни на още много добри дела
С пълен актив от точки България си осигури място в по горна дивизия на СП в София