Царско село с минимална победа над Етър във Велико Търново

10:37, 23.06.2020
Чете се за: 00:41 мин.
Български футбол
царско село минимална победа етър велико търново

Отборът на Етър (Велико Търново) допусна изненадваща домакинска загуба с 0:1 от Царско село (София) в последен мач от първия кръг на плейофната фаза на втората осмица в efbet Лига.

Резултатът бе открит в 29-ата минута с първия точен удар към една от двете врати – Ивайло Марков подаде на Уесли Ната, който стреля в ъгъла за 0:1.

Малко след това Милчо Ангелов бе изведен сам срещу вратаря, но топката му бе отнета.

В 57-ата минута „виолетовите” нанесоха първия си точен удар – Боджадж бе изведен отляво и стреля, но в тялото на вратаря.

Етър бе най-близо до гол в 67-ата минута, когато Здравко Илиев намери в наказателното поле Милчо Ангелов, който от въздуха засече топката, но страничният стълб спаси гостите.

В 83-ата минута топката все пак влезе във вратата на гостите след удар на Милчо Ангелов, но реферът отмени гола заради нарушение във въздуха на Кацаров срещу вратаря.

В добавеното време Будинов бе изведен сам срещу вратаря и стреля, но Христо Иванов извади в корнер, а след изпълнението му Кавдански с глава стреля над гредата.

След вчерашната победа "царете" задминаха „болярите“ в класирането на втората осмица на efbet Лига.