16:51, 08.03.2019
Чете се за: 01:36 мин.
Лига Европа
челси без проблеми динамо арсенал обръща рен

Рен постигна изненадваща победа с 3:1 у дома срещу Арсенал в първи осминафинален двубой от Лига Европа.

Англичаните поведоха в резултата чрез Алекс Иуоби още в четвъртата минута, но Сократис Папастотопулос беше отстранен от игра малко преди почивката след втори жълт и съответно червен картон.

В 42-ата минута Бенжамен Буригео изравни с удар в горния ъгъл, а през втората част французите довършиха решителния обрат. Начо Монреал си вкара нелеп автогол след центриране в 65-ата минута, а две минути преди изтичане на редовното време Исмаила Сар фиксира крайното 3:1 след асистенция на резервата Джеймс Силики.

Петкратният победител в турнира Севиля изненадващо направи равенство 2:2 у дома срещу Славия Прага. Всички голове паднаха през първата част от срещата на стадион "Рамон Санчес Писхуан".

Висам Бен Йедер откри резултата в полза на севилци след само 30 секунди игра, но Мирослав Щох изравни в 25-ата минута.

Домакините пак взеха аванс три минути след това чрез Мунир Ел Хадади. Евер Банега асистира при двете попадения в полза на Севиля, но Славия пак изравни чрез Алекс Крал в 39-ата минута на двубоя.

Испанският тим доминираше след почивката, но не успя да реализира трето попадение във вратата на чехите.

Челси спечели лесно с 3:0 у дома срещу Динамо Киев след попадения на Педро Родригес през първата част, както и на Уилиан и Калъм Хъдзън-Одой след почивката.

Наполи също взе надежден аванс при домакинството си срещу Залцбург. Италианците победиха с 3:0, като до 18-ата минута вече водеха с две попадения, реализирани от Аркадиуш Милик и Фабиан.

В 58-ата минута Джером Онгене си вкара автогол и оформи лесния успех за неаполитанците.

Виляреал победи с 3:1 като гост Зенит Санкт Петербург и също направи решителна крачка към класиране за четвъртфиналите във втория по сила европейски клубен турнир.

Висенте Ибора изведе "жълтите" напред в резултата в 33-ата минута, но Сардар Азмун изравни по-малко от 120 секунди след това.

След почивката испанците отбелязаха две попадения чрез Херард Морено и Ману Моралес, в 63-ата и 71-ата минута на двубоя в Санкт Петербург.

Валенсия победи с 2:1 у дома Краснодар след голове на Родриго в 12-ата и в 24-ата минута на срещата, играна на стадион "Местая".

Почетното попадение за руснаците беше вкарано от Виктор Клаесон в 63-ата минута.

Айнтрахт Франкфурт направи равенство 0:0 у дома с Интер Милано. Гостите пропуснаха дузпа в 22-ата минута чрез Марсело Брожович, а вратарят на "нерадзурите" Самир Ханданович се отличи с няколко добри спасявания.

Динамо Загреб спечели изненадващо с 1:0 при домакинството си срещу Бенфика след попадение на Бруно Петкович в 38-ата минута от дузпа.
Реваншите ще се играят на 14 март.

Още Лига Европа

Душан Керкез: Нямаш шанс срещу Марибор на този стадион, ако мислиш само за защита
20:51, 17.07.2024
Чете се за: 03:00 мин.
Анте Шимунджа: Очаквам оспорван мач в реванша с Ботев Пд
18:52, 17.07.2024
Чете се за: 02:45 мин.
Душан Керкез: Ако искаме да продължим в следващия кръг, трябва да отбележим и да играем футбол
Чете се за: 04:52 мин.
Петър Зехтински пред БНТ: Марибор е опитен отбор, надявам се на добър резултат (ВИДЕО)
17:55, 11.07.2024
Чете се за: 02:05 мин.