Челси елиминира Малмьо без проблем, Интер демонстрира доминация срещу Рапид

15:57, 22.02.2019
Лига Европа
челси елиминира малмьо без проблем интер демонстрира доминация рапид

Челси победи с 3:0 гостуващия Малмьо (Швеция) и се класира за осминафиналите в турнира Лига Европа.

Лондончани продължават в следващата фаза от надпреварата с общ резултат 5:1, след като спечелиха първата среща с 2:1 като гост.

След нулево първо полувреме домакините Оливие Жиру откри резултата в 55-ата минута, а след това точни бяха Рос Баркли в 74-ата от пряк свободен удар и Калъм Хъдсън-Одой в 84-ата.

Бразилецът Уилиан се отличи с асистенции за първия и третия гол в мача.

Расмус Бенгтсон от Малмьо получи втори жълт картон в 73-ата минута и остави своя тим с 10 души на терена.

"Играхме нервно и без увереност в първите 30 минути. След първия гол подобрихме представянето си, започнахме да играем с топката по-бързо и с увереност", коментира мениджърът на Челси Мауруцио Сари след двубоя.

В неделя лондончани ще играят финал в турнира за Купата на Лигата срещу Манчестър Сити, а след това им предстои мач с Тотнъм от Висшата лига.

Интер постигна убедителна домакинска победа с 4:0 над Рапид (Виена). Първата среща преди седмица завърши с минимален успех 1:0 за нерадзурите, които продължават напред в турнира с общ резултат 5:0.

Попаденията реализираха Матиас Весино в 11-ата и Андреа Ранокия в 18-ата минута, а в между 80-ата и 87-ата се разписаха Иван Перишич и Матео Политано.

Френският Рен спечели с 3:1 като гост на Бетис (Испания) и с общ резултат 6:4 продължава на осминафиналите за първи път в своята история.

В Лисабон Бенфика (Португалия) и Галатасарай (Турция) завършиха 0:0, но португалците се класират за следващата фаза за първи път от 2014 година, след като спечелиха с 2:1 първата среща.

С два гола на Себастиан Халер Айнтрахт (Франкфурт) разгроми Шахтьор Донецк (Украйна) с 4:1 и с общо резултат 6;3 продължава на осминафиналите.

Друг германския тим Байер Леверкузен беше елиминиран от руския Краснодар след 1:1 в реванша и 0:0 в първия мач. Краснодар печели според правилото за отбелязан гол на чужд терен.

Попаденията отбелязаха Магомед-Шапи Сулейманов в 84-ата минута за гостите и Чарлес Арангис три минути по-късно за домакините.

Динамо Загреб победи Виктория Пилзен (Чехия) с 3:0 и се класира за следващата фаза с общ резултат 4:2, Славия (Прага) спечели като гост с 4:1 срещу Генк (Белгия) след 0:0 в първия мач, а Динамо Киев постигна успех с 1:0 срещу

Олимпиакос (Гърция) и с 3:2 след двата мача е на осминафиналите.

Жребият за следващата фаза на Лига Европа е днес от 14.00 часа в Нион.

Още Лига Европа

Олимпик Марсилия и Аталанта не излъчиха победител в първия сблъсък помежду си в полуфиналите на Лига Европа
08:28, 02.05.2024
Шаби Алонсо: Имаме голяма мотивация за Лига Европа, ще бъде интересно срещу Рома
Чете се за: 01:32 мин.
Джан Пиеро Гасперини: Вложихме всичко в тези два мача с Ливърпул и сега сме много щастливи
10:05, 19.04.2024
Чете се за: 02:37 мин.
Юрген Клоп: Чувствата са смесени, Аталанта заслужаваше да продължи напред
09:42, 19.04.2024
Чете се за: 02:22 мин.