Челси мина с лекота през Лестър

Челси
16:23, 20.11.2021
Чете се за: 01:57 мин.

Отборът на Челси записа лесна победа като гост на Лестър с 3:0 в мач от 12-ия кръг на Висшата лига.

Лондончани успяха да увеличат преднината си на върха, преди преките конкуренти все още да са изиграли мачовете си от уикенда. „Сините“ вече имат 29 точки, с 6 повече от Манчестър Сити и Уест Хем.

Играчите на Томас Тухел контролираха срещата от първата до последната минута на „Кинг Пауър стейдиъм“. Тимът взе комфортна преднина още до 28-ата минута, като поведе с две попадения дело на Антонио Рюдигер и Н`Голо Канте.

От своя страна Лестър Сити не успя да противодейства почти по никакъв начин и трудно достигаше до опасни ситуации пред вратаря Едуард Менди.

Закономерно през второто полувреме Челси реализира още едно попадение. В 71-ата минута Хаким Зиеш асистира на Кристиан Пулишич, за да може и 23-годишният футболист да се разпише за 3:0.

По този начин Челси има само 3 загуби в последните си 19 мача във Висшата лига срещу Лестър (11 победи, 5 равенства).

След поражението „лисиците“ остават на 12-о място с 15 точки, колкото имат още Кристъл Палас и Евертън.

За Челси предстои домакинство на Ювентус в Шампионската лига, преди съставът да приеме Манчестър Юнайтед на 28 ноември. Лестър също има ангажимент в евротурнирите, посрещайки Легия Варшава в Лига Европа, а след това е домакин на Уотфорд.