Челси започна с минимален успех над Лампард и Евертън

21:43, 06.08.2022
челси започна минимален успех лампард евертън
Снимка: Туитър

Отборът на Челси започна с победа новия сезон във Висшата лига, надигравайки с 1:0 като състава на Евертън, който е воден от легендата на лондончани Франк Лампард.

Голът за гостуващия тим отбеляза Жоржиньо от дузпа в деветата минута на добавеното време на първата част.

До осемминутното продължение пък се стигна, след като още в началото на срещата Бед Годфри от състава на домакините получи тежка контузия при опита си да блокира изстрел на Кай Хаверц. В крайна сметка след дълго забавяне се наложи Годфри да бъде заменен от Мейсън Холгейт.

След допуснатия гол в края на първата част пък "карамелите" опитаха да отговорят след почивката и в 52-ата минута изстрел на Абдулай Дюкуре бе отразен от стража на Челси Едуар Менди.

В заключителните десет минути на срещата на "Гуудисън Парк" Рахийм Стърлинг можеше да реши всичко в двубоя, но ударът му отблизо бе блокиран с тяло от бранителя на Евертън Виталий Миколенко.

Въпреки този пропуск Челси запази аванса си, за започне с победа сезон 2022/23 в английското първенство.

Хиляди са без електричество след обстрела на АЕЦ "Запорожие"