Черно море и ЦСКА 1948 не се победиха във Варна

Черно море и ЦСКА 1948
Снимка: Startphoto.bg
19:51, 20.05.2023
Чете се за: 01:57 мин.

Черно море и ЦСКА 1948 завършиха наравно - 1:1, в мач от 32-ия кръг на първата шестица на Първа лига. Домакините стигнаха до равенството през втората част, след като гостуващият тим откри резултата през първото полувреме.

Първата сериозна ситуация в мача бе за гостите в 5-та минута. След центриране в наказателното поле на Черно море Ивайло Чочев свали топката към Лазар Марин, който стреля, но топката се отби в напречната греда.

В 20-та минута ЦСКА 1948 откри резултата - Сидклей с далечен пас изведе зад защитата на Черно море Георги Русев, който напредна, излезе сам срещу вратаря Иван Дюлгеров и с техничен удар вкара гол за столичани.

След почивката след разбъркване в наказателното поле на гостите Алекс Фернандес от непосредствена близост уцели страничната греда. Черно море изравни минута по-късно. Велислав Василев успя да отнеме топката от Сидклей, след което се получи разбъркване, а най-съобразителен се оказа Алекс Фернандес, който с удар от няколко метра изравни резултата – 1:1.

След този мач ЦСКА 1948 запазва третата си позиция с 61 точки, а Черно море остава пети с 54 точки.

Политическите позиции - ще събере ли Мария Габриел подкрепа?