Черно море загуби минимално от Дунав в първата контрола след паузата

14:43, 27.05.2020
Чете се за: 01:33 мин.
Български футбол
черно море загуби минимално дунав първата контрола паузата

Отборът на Черно море (Варна) отстъпи на Дунав Русе с минималното 0:1 в контролна среща на стадион “Тича“ във Варна.

В 7-ата минута Денислав Ангелов се пребори за една спорна топка в половината на гостите, нахлу в наказателното поле, но вместо да стреля, потърси пас към Петър Вуцов и сгреши.

Малко след това Денислав Ангелов стреля с глава след центриране на Мартин Дичев, но над вратата. В 25-ата минута Стефан Христов изведе Свилен Щерев, който намери Долапчиев в наказателното поле. Нападателят на Дунав стреля, но Иван Дюлгеров успя да парира удара.

В 34-ата минута Стефан Христов се озова на добра позиция и стреля, но покрай вратата. В 36-ата минута Макенджиев сгреши с подаването, топката попадна във Велислав Василев, който се опита технично да го прехвърли, но топката срещна тялото на бранител.

Илиан Илиев прави две смени на почивката. На мястото на Родриго Енрике влиза младият Николай Златев, който е роден през 2004 година.

Излезе Иван Дюлгеров, а неговото място зае Иван Дичевски. В 60-ата минута Велислав Василев успя да вкара топката в мрежата на русенци, но голът не бе зачетен заради засада. Иначе варненци създадоха добра атака по десния фланг.

Денислав Ангелов получи пас по крилото, нахлу в наказателното поле и потърси пас успоредно на вратата. Топката достигна до Николай Златев, който опита удар, но топката срещна крака на бранител.

В 65-ата минута Дунав поведе в резултата. Юлиян Ненов бе съборен в наказателното поле от Мирослав Енчев и главният рефер отсъди дузпа. Въпреки, че хвана ъгъла Иван Дичевски не успя да избие удара на Ненов за 1:0.

В 70-ата минута Курьор отправи удар от границата на наказателното поле, но на двратата.

В 79-ата минута Денислав Ангелов проби отдясно и центрира по земя, но топката бе избира в корнер, след който не последва опасност.

Малко след това Велислав Василев пусна прецизен пас към Денислав Ангелов, който успя да стигне до топката и да отправи удар, но в тялото на вратаря.

До края на двубоя варненци създадоха няколко добри атаки, които обаче не успяха да звършат по най-добрия начин.

Черно море: Иван Дюлгеров, Мирослав Енчев (82-Йордан Радев), Димитриос Хантакиас, Мартин Дичев, Цветомир Панов, Велислав Василев, Емил Янчев, Петър Вуцов (75-Николай Иванов), Родриго (46-Николай Златев), Матиас Курьор (82-Павел Георгиев), Денислав Ангелов.

Дунав: Благой Макенджиев (46-Винченцо Ангелов), Александър Исаевски (82-Константин Митев), Петко Цанков (70-Димитър Тодоров), Михаел Милчев, Диян Димов (46-Росен Колев), Любен Николов, Ивайло Лазаров, Свилен Щерев (46-Фернандо Калваканте), Митко Русанов, Стефан Христов, Григор Долапчиев.

Чете се за: 03:30 мин.
Георги Миланов се отличи с асистенция при равенство срещу Волунтари в румънската Суперлига
Чете се за: 02:37 мин.
Митков и Лима са на разположение за Вечното дерби, докато Петров и Махмутович се конкурират за титулярно място в ЦСКА (ВИДЕО)
18:40, 26.04.2024
Чете се за: 02:15 мин.