Циципас и Медведев продължават към втория кръг на Australian Open след победи с обрат

Победи в Мелбърн записаха още Бен Шелтън, Алексей Попирин, Адриан Манарино и Алехандро Давидович Фокина.

циципас медведев продължават втория кръг australian open победи обрат
08:47, 15.01.2024
Чете се за: 02:17 мин.

Двукратният финалист Даниил Медведев започна успешно участието си в първия турнир от Големия шлем Australian Open. Руснакът победи квалификанта от Франция Теренс Алтман с 5-7, 6-2, 6-4, 1-0 и отказване на съперника.

Алтман изненадващо успя да обърне развоя на първия сет и да навакса пробив изоставане, за да спечели със 7-5, но след това третият поставен в схемата Медведев започна да доминира и взе следващите две части с 6-2, 6-4, преди французинът да се откаже заради крампи.

"Тук съм от седем дни и досега не беше горещо, но днес беше горещо. Бях доста уморен, но често в такива ситуации съперникът също е уморен и въпросът е кой ще се справи по-добре със ситуацията", коментира Медведев, който ще срещне финландеца Емил Руусувуори във втория кръг.

Седмият поставен Стефанос Циципас също трябваше да прави обрат в откриващия си мач. Гръцкият тенисист надви щастливия губещ Зизу Бергс от Белгия с 5-7, 6-1, 6-1, 6-3. Миналогодишният финалист бе колеблив в първия сет и го загуби, но след това доминираше на корта и даде само пет гейма на съперника си в следващите три части.

"Не ми беше лесно, но показах упоритост. Радвам се, че показах боен дух и обърнах резултата", сподели Циципас след успеха. За него предстои битка с победителя от изцяло австралийския сблъсък между Джордан Томпсън и Александър Вукич.

Победи в Мелбърн тази нощ записаха още Бен Шелтън, Алексей Попирин, Адриан Манарино и Алехандро Давидович Фокина.

Каква е позицията на Китай след изборите в Тайван?
Глобяват екоинспекцията в Пловдив - 3 години не е взела мерки заради мръсния въздух