ЦСКА 1948 е на 1/8-финал за Купата след голеада в Дреновец

19:51, 21.10.2020
Чете се за: 00:54 мин.
Български футбол
цска 1948 финал купата голеада дреновец

Отборът на ЦСКА 1948 победи Дреновец с категоричното 6:0 като гост на „Арена Дреновец“ в едноименното село в двубой от 1/16-финалите за Купата на България.

Третодивизионният тим посрещна подобаващо „армейците“, като преди началото на срещата плакети за специални заслуги получиха изпълнителният директор на ЦСКА 1948 – Добрин Гьонов, както и главният мениджър на отбора и легенда на българския футбол – Красимир Балъков.

Мачът се превърна в същински празник в селото, а трибуните на малкия стадион бяха изпълнени.

Още в 8-мата минута голеадата започна след остро центриране по земя на Даниел Младенов и попадение отблизо на Ангел Бастунов.

В 13-ата минута Белчев от домакините си вкара автогол.

Само четири минути по-късно Васил Шопов комбинира прекрасно в наказателното поле с капитана Андон Гущеров, след което остави вратаря на Дреновец без отговор.

До края на първата част пълната доминация на „червените“ бе възнаградена с нови два гола.

Първо в 25-ата минута Ангел Бастунов се освободи от опеката на двама бранители и отбеляза второто си попадение в мача.

В самия край на полувремето пък Андон Гущеров вкара първия си гол след контузията, изкарала го извън терените за над два месеца.

Той беше и първи за стрелеца в официален мач през този сезон.

Нападателят на ЦСКА реализира от дузпа отсъдена за нарушение срещу Марио Топузов.

От самото начало на втората част шанс за изява получиха трима юноши на тима – защитникът Георги Юруков и халфовете Кристиян Николов и Драгомир Радев.

Две минути преди последния съдийски сигнал Денислав Александров оформи крайното 6:0 в полза на „армейците“.