ЦСКА и Славия с лесни победи във волейболното първенство при дамите

20:51, 25.11.2023
Чете се за: 01:57 мин.

Отборите на ЦСКА и Славия записаха лесни победи в мачовете си от 6-ия кръг на женското ни волейболно първенство, след като се справиха съответно с тимовете на Варна ДКС и Хектор София.

Във Варна "червените" не срещнаха почти никаква съпротива срещу последния във временното класиране и се наложиха с 3:0 (25:8, 25:20, 25:16) гейма след малко повече от час игра.

Някаква интрига имаше единствено във втората част, когато домакините дръпнаха с 4 точки при 11:7, но вицешампионките бързо си върнаха контрола и стигнаха до успех в сета.

Малко по-късно в съботния ден Славия стигна до своята четвърта победа през сезона, надделявайки с 3:0 (25:17, 25:21, 25:11) гейма като домакин в столичното дерби срещу Хектор.

"Белите" изцяло доминираха в срещата, като единствените положителни мигове за техния съперник бяха в средата на втория сет, когато гостенките за кратко имаха преднина от няколко точки в резултата.

В класирането ЦСКА заема 2-ата позиция с баланс 5-1, докато Славия са 3-и с актив от четири победи и две поражения.

Хектор и Варна ДКС засега остават на дъното, като столичани са предпоследни с баланс 1-5, докато варненките са твърдо на последното 8-о място без нито един успех от началото на сезона и 0 точки.

Без ток останаха в югозападните части на София и в десетки общини в Западна България
Парите за здраве: Дефицитът на здравната каса остава 40%