ЦСКА извоюва сребърните медали в efbet Лига след убедителна победа над Берое (ВИДЕО)

11:00, 13.07.2020
Чете се за: 00:52 мин.
Български футбол
цска извоюва сребърните медали efbet лига убедителна победа берое видео

Отборът на ЦСКА-София победи Берое с убедителното 5:0 в последен мач за сезон 2019/2020 г. от efbet Лига.

Двубоят се игра на стадион "Българска армия" пред празни трибуди, заради забраната за посещение на публика на спортни състезания с цел ограничаване разпространението на COVID-19.

Непосредствено преди началото на срещата легендарният Димитър Пенев получи специални подаръци и приветствия от всички присъстващи на стадиона по повод 75-ия си рожден ден.

Също така ръководството на клуба връчи почетни плакети на футболистите Рубен Пинто и Едвин Джеси, които от следващия сезон ще продължат кариерите си в други първенства.

Първото полувреме започна отлично за армейците, които откриха резултата още в 4-та минута с красиво попадение на Евандро.

В 24-та минута Валентин Антов отбеляза своя първи гол с червената фланелка и така удвои резултата.

През второто полувреме "армейците" тотално доминираха над своя съперник.

В 70-та минута Али Соу бе фаулиран в наказателното поле от вратаря на гостите и съдията посочи бялата точка, а Тиаго Родригес направи резултата класически след хландокръвно изпълнение.

Седем минути по-късно отново Тиаго бе точен за 4:0.

В 81-та минута Али Соу оформи крайното 5:0 с красиво попадение.

По този начин ЦСКА-София завърши на второ място в крайното класиране с актив от 59 точки, като си осигури участие в квалификационните кръгове на Лига Европа през следващия месец.

На трето място в шампионата финишира Славия, която победи Лудогорец с 3:1 и събра актив от 55 точки, изпреварвайки четвъртия Левски, загубил от Локомотив (Пд) с 1:2 в София.