ЦСКА, Левски и Казанлък с победи в женския волейболен елит

цска даде гейм левски волейболното вечно дерби дамите
Снимка: ВК ЦСКА
21:45, 18.03.2023

Отборите на ЦСКА, Левски и Казанлък записаха победи в женския волейболен елит.

ЦСКА се класира без затруднения на полуфиналите в женската Демакс лига. Съставът на Юлия Иванова и Тони Зетова не остави шанс на Хектор и на реванша, който се игра в Драгоман. „Червените“ волейболистки ликуваха с 3:0 (25:9, 25:13, 25:22) и вече мислят за полуфиналната фаза на шампионата.

Съперник на ЦСКА в битката за участие във финала на първенство, ще бъде Казанлък. "Червените" имат домакинско предимство, като началото на полуфиналите е следващата седмица. Играе се до две победи на разменено гостуване.

Казанлък, от своя страна, се наложи над Варна ДСК с 3:0 (25:9, 25:22, 25:15).

Левски се наложи над Славия с 3:1 (25:19, 25:20, 15:25, 25:16) в зала "Левски София" и изравни четвъртфиналната серия.

В първия мач "сините" загубиха с 2:3 в залата на "Славия". Отново в нея ще бъде решена съдбата на четвъртфиналния плейоф. Третият двубой е на 21 март от 19:00 часа.

Левскарките взеха уверено първата и четвъртата част, а във втората показаха голяма борбеност. Авансът на "Славия" достигна до 6 точки, но момичетата на Шопов не се отказаха и изравниха при 20:20. Последваха още 5 "сини" точки и спечелване на гейма. В третия "белите" натрупаха преднина и успяха да го спечелят.

Отново най-резултатна за "сините" бе 17-годишната Микаела Стоянова, която реализира 22 точки.