ЦСКА нанесе първа загуба на шампиона Нефтохимик 2010

Иван Колев завърши с 12 точки (2 аса, 48% в атака) и бе избран за MVP на двубоя.

цска нанесе първа загуба шампиона нефтохимик 2010
Снимка: ВК ЦСКА
21:49, 17.11.2023
Чете се за: 01:35 мин.

ЦСКА победи с 3:0 (25:20, 25:22, 25:23) у дома Нефтохимик 2010 в дербито на петия кръг във волейболното първенство при мъжете и нанесе първо поражение на бургазлии от началото на сезона.

"Червените" контролираха развоя на събитията от самото начало и логично поведоха в резултата след 25:20 в първия гейм. Във втората част се стигна до 23:20 в полза на столичани, които отново не оставиха шансове за шампионите и затвориха гейма при 25:22. В третата част играта беше най-ревностойна, но воденият от Александър Попов състав успя да се наложи с 25:23 и да затвори мача след близо 90 минути.

Най-резултатен за ЦСКА бе Страхиня Бързакович с 16 точки, а неговият съотборник Хорхе Гарсия се отличи с 14. Иван Колев завърши с 12 точки (2 аса, 48% в атака) и бе избран за MVP на двубоя.

За бургазлии с 16 точки завърши Мурад Хан.

ЦСКА е с 9 точки и заема пето място във временното класиране, докато Нефтохимик 2010 е с 6 точки на шестата позиция, но с два мача по-малко.

Ситуацията пред НФБ "Бояна" е спокойна (ОБЗОР)
Болница в Русе беше оборудвана с кувьоз и неонатален респиратор с дарение от "Българската Коледа"