ЦСКА отстъпи на Виктория Пилзен, ще се надява на реванша в София

цска отстъпи виктория пилзен надява реванша софия
21:57, 19.08.2021

Отборът на ЦСКА отстъпи с 0:2 на Виктория Пилзен в първия плейофен мач за влизане в групите на Лигата на конференциите.

Все пак шансовете на „армейците“ остават, заради реванша, който предстои да се изиграе на Националния стадион „Васил Левски“ след седмица. Тогава ЦСКА ще се радва на възможността да бъде подкрепен от своите фенове, а и не бива да се забравя фактът, че от този сезон головете на чужд терен не се зачитат.

Виктория Пилзен беше по-добрият тим на терена и закономерно спечели двубоя, след като реализира по едно попадение в полувремената.

Още в 11-ата минута чехите поведоха с попадение на Милан Хавел, който падна след спорна ситуация, при която останаха сериозни съмнения за редовността на гола поради неотсъдена засада.

В този етап от турнира видео асистент рефера (ВАР) не може да помага на съдиите и затова реферът Тиаго Мартинш нямаше възможност да провери дали голът на „червено-сините“ е редовен.

В 72-ата минута Резник подаде към Буча в наказателното поле. Последва опасен шут по земя, който бе спасен от Густаво Бусато, но Джон Мускера при добавката се разписа на празна врата за 2:0.

Реваншът ще се изиграе на 26 август (четвъртък) от 20.00 часа.