ЦСКА пропусна да победи Лудогорец в зрелищен мач (ВИДЕО)

13:45, 06.07.2020
Чете се за: 00:58 мин.
Български футбол
цска пропусна победи лудогорец зрелищен мач видео

Отборите на ЦСКА-София и Лудогорец завършиха наравно 1:1 на стадион "Българска армия" в дербито от 29-я кръг на efbet Лига.

През първата част на двубоя домакините бяха по-добрият отбор на терена.

Още в 5-та минута Евандро центрира отлично към Али Соу и той стреля с глава, но нацели гредата.

Няколко минути по-късно отново двамата застрашиха вратата на гостите, но не успяха да се разпишат.

В 14-ата минута разградчани изпуснаха да поведат. Каули нахлу в наказателното поле и подаде към непокрития Чибота, който реализира на празна врата.

Попадението обаче бе отменено заради спорна засада.

На почивката се проведе церемония по награждаването на шампиона в Елитната юношеска група до 19 години, в която ЦСКА е безапелационен лидер с 8 точки аванс пред втория Левски.

Купата на младите армейци връчи проф. Лъчезар Димитров, а те направиха почетна обиколка на стадиона и получиха бурни аплодисменти от всички червени привърженици.

Второто полувреме отново започна с натиск на ЦСКА.

В 53-та минута Ахмедов бе препънат в наказателното поле, но съдията вместо да посочи бялата точка показа картон на нападателя.

В 57-та минута Тиаго Родригес нацели горната греда след хубав изстрел извън наказателното поле.

Само 5 минути по-късно отново той изведе отлично Али Соу и нападателят хладнокръвно откри резултата останал сам срещу вратаря.

В 71-та минута бе отсъден пряк свободен удар на границата на наказателното поле за гостите и влезлият като резерва Дан Битон изравни резултата.

В 78-та минута Али Соу отново нацели гредата след туповен шут с десния крак.

До края на срещата ЦСКА продължи да атакува и да търси победата до последно, но нов гол така и не падна и двата отбора завършиха наравно 1:1.