ЦСКА с категоричен успех като гост на Монтана в НВЛ

Страхиня Бързакович записа 17 точки (1 ас) за успеха с 3:0 в Монтана.

цска категоричен успех гост монтана нвл
20:49, 25.01.2024

ЦСКА постигна категорична победа с 3:0 гейма над Монтана в последна среща от 12-ия кръг на мъжкото волейболно първенство. След успеха "армейците" излязоха на 4-о място с 23 точки, Монтана е под тях с 22.

Тимът на ЦСКА превъзхождаше домакините от Северозападна България по всички показатели. Монтана имаше превъзходство единствено в началото на първия гейм, когато дръпна с 3:1 и 4:2, но при 8:8 ЦСКА обърна хода на срещата. Отличен сервис и атаки през центъра гарантираха първата част на столичани с 25:22.

Играчите на Александър Попов използваха инерцията във втория гейм, а атаките на Страхиня Бързакович и Стойко Ненчев увеличиха преднината им на 14:9. Домакините стопиха до 14:16 заради грешка на Тодор Вълчев, но след това отново армейците взеха инициативата и с това и втория гейм.

Третата част се разви по сходен сценарий, но този път равенството за Монтана дойде сравнително рано – при 7:7. След това пак ЦСКА вдигна оборотите и затвори мача на 25:17.

Страхиня Бързакович записа 17 точки (1 ас) за успеха в Монтана. Тодор Вълчев добави 12 (3 блокади, 2 аса), а Стойко Ненчев завърши с 10 точки (2 блокади, 1 ас).

За Монтана най-резултатни бяха Кристиан Валчак с 12 точки и Фахри Путратама с 10.

Джон Макенроу за БНТ: Григор Димитров е тенисистът, подобрил най-много играта си през последната година