ЦСКА спечели столичния сблъсък със Славия за Купата на България

"Червените" продължават към четвъртфиналите на турнира

ЦСКА Славия
Снимка: Startphoto.bg
19:43, 05.12.2023
Чете се за: 02:15 мин.

ЦСКА отстрани Славия след победа с 1:0 като гост в осминафинален мач в турнира за Купата на България.

След близо четвърт час игра Сейни Сенянг сгреши и топката достигна до Галин Иванов. Капитанът на Славия подаде за Мартин Сораков, който излезе сам срещу Густаво Бусато, но вратарят на "червените" спаси удара му.

В 27-ата минута Тобиас Хайнц подаде на Матиас Фаетон, който откри резултата в двубоя на стадион "Александър Шаламанов". Секунди след това публиката на "белите" започна да хвърля различни предмети към резервната скамейка на ЦСКА и играта беше спряна за близо 5 минути. Наложи се ветеранът Георги Петков и старши треньорът на домакините Златомир Загорчич да успокоят агитката на Славия.

Десет минути по-късно далечен удар на Майкъл Естрада срещна гредата зад Вуцов. В ответната атака опасен шут на Галин Иванов беше спасен от Бусато.

След почивката домакините организираха натиск в опит да изравнят. В 47-ата минута Галин Иванов подаде за Сораков, който стреля от движение, но Бусато отново се намеси решително.

В 59-ата минута нов удар с глава на Дост се отби в гредата на вратата на ЦСКА.

Последваха минути на поделено надмощие, а в 86-ата минута Густаво Бусато напусна принудително игра и беше заменен от Димитър Евтимов.

След последния съдийски сигнал представители на двата отбора се спречкаха на път към съблекалните.

Нестор Ел Маестро: Показахме борба и характер до края