ЦСКА спечели трудно срещу последния в НБЛ

20:31, 17.12.2022
цска спечели трудно последния нбл
Снимка: БФ Баскетбол

Баскетболният отбор на ЦСКА постигна петата си победа от началото на сезона в НБЛ, след като в домакинството си от 11-ия кръг се наложи над Академик Пловдив с 82:75.

Двата тима изиграха много равностойно първо полувреме, което завърши само с точка аванс в полза на "червените" при 35:34.

След почивката гостите от Пловдив започнаха по-силно и в третата четвърт съумяха да изградят аванс от 13 точки, но серия от 7:0 в полза на ЦСКА в заключителните минути остави момчетата на Росен Барчовски в битката за победата.

В последните 10 минути домакините бяха категорично по-добри на паркета и в крайна сметка обърнаха развоя на срещата в своя полза и заслужено стигнаха до победата.

Алекс Симеонов завърши с "дабъл-дабъл" за победителите, след като вкара 23 точки и прибави 10 асистенции, докато Джордан Калахан добави 19 пункта. За състава на Академик Васил Бачев приключи с 18 точки.

В класирането ЦСКА заема пета позиция с актив от 15 точки и баланс 5-5, докато Академик Пловдив е на последното 11-то място след само една победа и цели девет поражения от началото на кампанията.

В друг двубой от днешния ден Берое спечели с 94:75 като домакин на Черно море.