ЦСКА триумфира с отборната титла в класическата борба на държавното първенство

18:22, 09.06.2023
Чете се за: 03:15 мин.
цска триумфира отборната титла класическата борба държавното първенство

Борците на ЦСКА завоюваха трофея в отборната надпревара по време на държавния личен-отборен шампионат по класическа борба във Враца, след като спечелиха 5 титли в отделните категории и завършиха на върха с 205 точки.

Състезателят на "червените" Айк Мнацаканян ликува при 77-килограмовите и взе приза за най-техничен състезател, като по пътя към триумфа си бронзовият ни медалист от световни и европейски не даде нито точка на съперниците си.

Кирил Милов също донесе титла за ЦСКА в категория до 97 кг, след като съперникът му на финала Захари Зашев не излезе поради лекарска забрана. Преди това европейският шампион и втори в света победи с технически туш Михаил Мелехов, а след това тушира и Валери Алексиев на полуфинала.

Останалите три златни медала за "армейците" осигуриха Абу-Муслим Амаев в категория до 63 кг, Иво Илиев при 67-килограмовите и Дейвид Димитров в категория до 72 кг.

В един от най-интересните финали пък Йоан Димитров от клуб "Ботев-93 Враца" надви натурализираният украинец Семен Новиков с 3:2 точки при 87-килограмовите. Димитров спечели и приза за най-резултатен борец в хода на надпреварата.

Освен това неговата титла помогна на "Ботев-93 Враца" да стигне до второто място в крайното класирана на отборната надпревара с актив от 200 точки, оставайки само на пет от победителите - ЦСКА. С бронза се окичиха борците на "НСА – Васил Левски", които събраха 148 пункта.

Утре предстои надпреварата в свободния стил, като схватките започват от 10 часа и ще бъдат предавани на живо на сайта на БФ Борба. В неделя е и надпреварата при дамите.

Ето ги и всички резултати от днешния ден:

55 кг Денис Демиров ("Ботев-93 Враца") - Борислав Кирилов ("Надежда-Оряхово-2014, Оряхово) - 8:0

60 кг Недялко Петров ("В. и Г. Илиеви", Кн) - Мартин Борисов ("Черноморец-кл.борба", Бс) - 8:0 за 48 секунди

63 кг Абу-Муслим Амаев (ЦСКА )надвива Августин Спасов ("В.и Г. Илиеви") с 8:6 точки

67 кг Иво Илиев (ЦСКА) - Илия Мустаков (ЦСКА) с 2:1 точки

72 кг Дейвид Димитров (ЦСКА) надви Стоян Кубатов ("Ботев-93 Враца") – 6:6

77 кг Айк Мнацаканян (ЦСКА) – Атанас Колев (НСА) 8:0

82 кг Светослав Николов ("Ботев-93 Враца") – Росиан Дермански ("Ботев-93 Враца") 3:1

87 кг Йоан Димитров ("Ботев-93 Враца") - Семен Новиков (ЦСКА) 3:2.

97 кг Кирил Милов (ЦСКА) – Захари Зашев ("Ботев-93 Враца") лекарска забрана

130 кг Мариян Маринов ("Ботев-93 Враца") – Симеон Станкович (“В.и Г. Илиеви”) 12:4

Двама нови зам.-министри са назначени в министерствата на земеделието и на труда
ВСС заседава 14 часа дали да прекрати мандата на Иван Гешев - какво стана ясно? (Обзор)