Данаил Станоев спечели сребърния пояс на WBC (ВИДЕО)

15:30, 22.04.2018
Чете се за: 00:55 мин.
Други спортове
данаил станоев спечели сребърния пояс wbc видео

Българският професионален боксьор Данаил Станоев спечели сребърния пояс на Световния боксов съвет (WBC) и континенталната титла на славянските народи (WBC CISBB) в категория суперперо до 59 килограма.

В здрав 10-рундов мач той победи Евгени Алейник от Беларус на гала-вечер в зала "Овергаз Арена" с 3:0 съдийски гласа (98:94, 98:96, 99:93).

Това е 11-а победа в професионалната кариера на 30-годишния Станоев, който има и 3 загуби зад гърба си.

Преди двубоя за титлата се изиграха и пет други професионални срещи по 4 рунда и една по олимпийските правила в 3 рунда по 3 минути.

Първи на ринга се качи носителят на купа "Странджа" за тази година Петър Белберов. В много зрелищен мач в категория над 91 килограма той се наложи над многократния шампион на Сърбия Владан Бабич с 2:1 съдийски гласа.

При професионалистите Любен Тодоров, носител на купа "Странджа" за 2012 година, победи с единодушно решение на съдиите Радослав Митев в кат. до 63 кг и записа 4-и успех на профиранга.

Най-опитният сред участниците Борислав Занков, който изигра 30-ата си среща като
професионалист, спечели с технически нокаут в четвъртия рунд в кат. до 75 кг срещу Даниел Рашдан, за когото това бе едва трети двубой при професионалистите.

Победи записаха още Теодор Николов срещу Петър Александров в кат. до 67 кг, Анатоли Любенов срещу Славея Стефанов (67) и Иван Емилов срещу Милен Паунов (91).

Специални гости на гала вечерта бяха президентът на WBC CISBB и член на УС на WBC Владимир Николаевич Лаптев, президентът на БФБокс Красимир Инински, президентът на БПБС Никола Николов, първият български олимпийски шампион в бокса Георги Костадинов, ректорът на НСА проф. Пенчо Гешев и др.

Още Други спортове

Рами Киуан е четвъртфиналист на европейското първенство по бокс в Белград
18:06, 19.04.2024
Чете се за: 00:52 мин.
Валентина Георгиева завоюва бронзов медал на финала на прескок на Световната купа по спортна гимнастика в Доха
18:04, 19.04.2024
Чете се за: 00:57 мин.
Гергана Павлова загуби на четвъртфиналите на турнир по бадминтон в Братислава
17:34, 19.04.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Самолетът, който ще превозва румънските спортисти до Олимпийските игри в Париж, ще носи името на гимнастичката Надя Команечи
17:22, 19.04.2024
Чете се за: 01:00 мин.
Радослав Росенов стартира с победа на европейското първенство по бокс в Белград
17:17, 19.04.2024
Чете се за: 00:45 мин.
Президентът Румен Радев ще открие международния турнир Sofia Karate Open 2024 - Купа на президента
17:04, 19.04.2024
Георги Дерменджиев, Любомир Ганев и сестри Стоеви в "Арена спорт"
16:24, 19.04.2024
Чете се за: 00:30 мин.
Елвира Краснобаева и Ева Брезалиева с призови позиции за многобоя на Световната купа в Баку
16:14, 19.04.2024
Гледайте ръгби сблъсъка България - Сърбия на 20 април (събота) от 15:00 часа НА ЖИВО по БНТ 3
15:00, 19.04.2024
Ромен Балмис: В националния отбор по ръгби всеки получава своя шанс за изява
14:39, 19.04.2024
Чете се за: 04:07 мин.
Гледайте Световната купа по модерен петобой в Анкара НА ЖИВО по БНТ 3
14:30, 19.04.2024
Кевин Пенев: Ще се опитам да направя финали на прескок и на земя на европейското в Римини
13:35, 19.04.2024
Чете се за: 01:35 мин.