Даниел Асенов е на 1/2-финал на "Странджа"

14:41, 17.02.2019
Чете се за: 01:25 мин.
Други спортове
даниел асенов финал странджа

Даниел Асенов се класира за полуфиналите в категория до 52 кг на международния турнир по бокс "Странджа", който се провежда в зала "София".

Асенов зарадва многобройните си фенове с категорична победа над представителя на Франция Биял Бенама в двубой от четвъртфиналите. Българинът беше категоричен в превъзходството си на ринга и след битката получи поздравления от министъра на младежта и спорта Красен Кралев и от президента на Българска федерация по бокс Красимир Инински.

В съдийските карти резултатът беше повече от ясен - 30-27, 30-27, 30-27, 29-28, 29-28, като това е втори успех на Тайсъна в кампанията му за втора купа "Странджа". Полуфиналният му двубой ще се проведе на

18 февруари във втората сесия, започваща от 16:30 часа, а противникът му е бразилецът Дъглас де Андраде, който в предходния двубой на ринг "А" в зала "София" надделя над аржентинеца Рамон Кирога.

Лявото кроше на Асенов веднага влезе в употреба в първия рунд и остави отпечатък върху лицето на Бенама, който иначе се опитваше с левия си прав да контролира дистанцията, бидейки и по-висок. Тайсъна обаче го засипваше с комбинации и пласираше лявото си кроше над ръката на противника. Първият рунд премина при доста високо темпо, а публиката в зала "София" не спираше да подкрепя българския шампион.

Отново лявото кроше на Асенов разклати съперника в самото начало на втората част, като той дисциплинирано дебнеше за възможност да го пласира в лицето на Бенама. Французинът вкара едно свое дясно кроше, но веднага бе наказан за това с контрираща дясна ръка от страна на Тайсъна. Ескиважите на българина се получаваха отлично и именно след тях той замахваше за дясно или най-вече - ляво кроше.

Двамата завършиха рунда с размяна на десни крошета, но по-големият брой попадения бе в актива на Асенов.

Левият прав на българина също даде резултат в третия рунд, като Асенов разнообрази атаките си с такива в тялото. Комбинациите на Тайсъна станаха прекалено скоростни и неразгадаеми за французина, който не можеше да намери отговор. Две десни крошета от ръкавицата на Асенов намериха целта в края на частта, след което той прие овациите от публиката по трибуните.

Първия си дуел на "Странджа" 2019 Тайсъна спечели с единодушно съдийско решение срещу мароканеца Ясин Бенданда. Любопитното е, че Тайсъна победи днешния си противник Бенама на полуфиналите на Европейското първенство за мъже под 22 години в Румъния

Юбилейното 70-о издание на най-стария международен турнир "Странджа" се провежда между 14 и 19 февруари в столичната зала "София". Над 190-има боксьори и 100 боксьорки от 39 държави на пет континента се включиха в престижната надпревара, като България е представена от 19 мъже и 12 жени.

Още Други спортове

Ансамбълът на България остана на едно място от почетната стълбичка в многобоя на Европейската купа по художествена гимнастика в Баку
11:30, 04.05.2024
Чете се за: 01:50 мин.
България изпраща четирима боксьори на "Златен гонг"
10:29, 04.05.2024
Чете се за: 00:25 мин.
Кирил Киров остана осми във финала на 10 метра пистолет на Световната купа по спортна стрелба в Баку
10:11, 04.05.2024
Чете се за: 00:32 мин.
Макс Верстапен ще започне от полпозишън спринтовата надпревара за Гран При на Маями
09:00, 04.05.2024
Чете се за: 01:35 мин.
Гледайте финалите на европейското първенство по спортна гимнастика за жени НА ЖИВО по БНТ 3
00:00, 04.05.2024
Чете се за: 00:50 мин.
Калояна Налбантова достигна до четвъртфиналите на турнир по бадминтон в Люксембург
22:19, 03.05.2024
Чете се за: 01:00 мин.
Кристин Кръстева се класира 30-а в многобоя при девойките на европейското първенство по спортна гимнастика
21:50, 03.05.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Макс Верстапен най-бърз в свободната тренировка за Гран при на Маями
21:43, 03.05.2024
Чете се за: 01:12 мин.
Боряна Калейн завърши втора, Стилияна Николова е трета в квалификациите на Европейската купа по художествена гимнастика в Баку
21:34, 03.05.2024
Чете се за: 02:30 мин.
Спортни новини 03.05.2024 г., 20:25 ч.
20:51, 03.05.2024
Калейн поведе в квалификацията на Европейската купа, Николова е втора
18:14, 03.05.2024
Киров влезе във финала на 10 м пистолет на Световната купа по спортна стрелба в Баку
16:58, 03.05.2024