Даниел Асенов не успя да вземе квота за Токио 2020, прекратяват квалификациите в Лондон

17:50, 17.03.2020
Чете се за: 00:31 мин.
Бокс
даниел асенов успя вземе квота токио 2020 прекратяват квалификациите лондон

Даниел Асенов (кат. до 52 кг) не успя да вземе квота за олимпиадата в Токио. На квалификацията в Лондон Тайсъна загуби злощастно от турчина Батухан Чифтчи с 2-3 съдийски гласа. Българинът спечели първия рунд, падна във втория, а мачът бе прекратен в третия заради аркада на нашия. Взимайки предвид резултата до момента, съдиите дадоха победата за Чифтчи.

След края на битките днес квалификацията ще бъде прекратена заради пандемията от коронавирус.

“Сигурността и здравето на атлетите, съдиите и всички други участници са на първо място”, заявиха организаторите на турнира, в който участваха боксьори от 60 страни, включително от тежко засегнатите Италия, Франция и Испания.

Надеждата е европейската квалификацията да продължи през май, за когато е насрочена и световната пресявка в Париж. Не е ясно по какъв начин ще бъдат зачитани резултатите до момента. Както е известно, по-рано през деня Стойка Кръстева записа успех във втория кръг на категория до 51 килограма и е само на успех от квота.

Още Бокс

България ще има четирима боксьори при мъжете на олимпийската квалификация в Тайланд
Чете се за: 01:00 мин.
Българските боксьори приключиха участието си в Купата на Нациите в Сърбия с три титли
Чете се за: 02:17 мин.
Уилиам Чолов е шампион на турнира "Златен гонг", Петър Белберов победи Йордан Морехон
12:33, 07.05.2024
Хавиер Ибаниес завоюва европейската титла на IBA в категория до 57 килограма
07:59, 05.05.2024
Чете се за: 01:47 мин.
България изпраща четирима боксьори на "Златен гонг"
10:29, 04.05.2024
Чете се за: 00:25 мин.
Хавиер Ибанес ще се боксира в главния мач в "Нощта на шампионите" в Мадрид
16:47, 02.05.2024
Ергюнал Себахтин: С воля, желание и хъс успях да се върна с медал
17:48, 30.04.2024
Красимир Инински дари комплект медали от европейското първенство по бокс на Музея на спорта
14:22, 30.04.2024
Чете се за: 01:12 мин.