Българският сумист Даниел Иванов-Аоияма оглави еднолично класирането на пролетния турнир "Хару башьо" в Осака. Три кръга преди края исполинът от Елхово е на върха в подреждането, като изпревари великия шампион Хакухо.
Във вчерашния 12-и ден от състезанието, което се провежда без публика, 33-годишният Иванов се наложи над Митакеуми, като го избута извън очертанията на дохиото с техниката "ошидаши".
Българинът поведе в класирането с актив от 11 победи и едно поражение, след като фаворитът за титлата Хакухо претърпя втора загуба. Именитият монголец бе победен от Шодай, който за втори път в кариерата си успя да пребори "Белия феникс".
Така Аоияма е с отлични шансове да завоюва Купата на Императора за първи път в кариерата си. Съперник на нашия сумист в днешния 13-и ден ще бъде Таканошо. "Синята планина" води с 2-1 в преките двубои с Таканошо, който е втори в класирането с равен баланс с Хакухо и Асанояма.
Гледайте легендарния български вратар Пламен Николов в предаването "Зала на славата"
Лилехамер е домакин на финалите за Световната купа - гледайте спускането за мъже в събота по БНТ 3
Марко Одермат на старт в супергиганския слалом в Лилехамер, зрелището по БНТ 3 е гарантирано
Премиерът Андрей Гюров пред Марк Рюте: България остава твърдо ангажирана с НАТО и колективната отбрана
От началото на войната: Най-малко 80 военни цели са ударени край Тел Авив от ирански атаки
Среща на върха в Брюксел: България и още 9 страни искат реформа за схемата за търговия с емисии