Даниела Пандова с бронз на Европейското първенство по вдигане на тежести

19:27, 27.03.2018
Чете се за: 01:07 мин.
Други спортове
даниела пандова бронз европейското първенство вдигане тежести

Българката Даниела Пандова завърши на трета позиция в категория до 48 килограма на Европейското първенство по вдигане на тежести в румънската столица Букурещ. Дебютиращата на континентален шампионат при жените Пандова постигна двубой от 165 килограма, за да заслужи бронза.

Българката беше шеста в изхвърлянето със 71 килограма, но с трети резултат в изтласкването от 94 килограма, заслужи място на почетната стълбичка. Пандова изпревари с 2 килограма в двубоя двукратната европейска шампионка Джани Паляро (Италия), която завърши със 163 килограма след 73 килограма в изхвърлянето и 90 килограма в изтласкването.

Представителката на домакините Елена Рамона Андриеш за първи път стана европейска шампионка със сбор от 179 килограма. Тя беше най-добра и в двете движения със 79 килограма в изхвърлянето и със 100 килограма в изтласкването. Защитаващата титлата си от миналата година Анаис Мишел (Франция) този път остана със среброто със 174 килограма, след като беше втора и в изхвърлянето със 78 килограма, и изтласкването с 96 килограма.

При мъжете в кат. 56 кг 16-годишният дебютант Ангел Русев се нареди пети. Той събра двубой 233 кг (105 изтласкване и 128 изхвърляне). Шампион е испанецът Хосуе Брачи с 254 кг, пред Мирко Скарантино (Ит) с 253 кг.

Българинът Ангел Русев завърши на пето място в категория до 56 килограма на Европейското първенство по вдигане на тежести в румънската столица Букурещ.

Русев завърши с двубой от 233 килограма, след като изхвърли 105 килограма и изтласка 128 килограма.

Испанецът Хосуе Брачи спечели първа континентална титла в кариерата си със сбор от 254 килограма (116 килограма в изхвърлянето и 138 килограма в изтласкването).

Защитаващият титлата си от предишните две Европейски първенства Мирко Скарантино завърши втори с 253 килограма, след като изхвърли 115 килограма и също тласна 138 килограма. Така той заслужи отличие от пети пореден континентален шампионат.

С бронза се окичи представителят на домакините Илие Константин Чиотою с 247 килограма (110 килограма и 137 килограма).

Още Други спортове

Представители на рекорден брой държави ще участват на Свеотовната купа по модерен петобой в София
18:58, 30.04.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Гледайте финалите на европейското първенство по спортна гимнастика за жени НА ЖИВО по БНТ 3
18:37, 30.04.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Ергюнал Себахтин: С воля, желание и хъс успях да се върна с медал
17:48, 30.04.2024
Астън Мартин и Ферари ще бъдат изслушани за инцидента между Алонсо и Сайнс в спринта за Гран при на Китай
17:19, 30.04.2024
Чете се за: 01:10 мин.
Красимир Инински дари комплект медали от европейското първенство по бокс на Музея на спорта
12:20, 30.04.2024
Българските национали по бокс са горди от постигнатото на историческото за страната европейско първенство
12:07, 30.04.2024
Чете се за: 05:32 мин.