Давид Алонсо увеличи преднината си на върха в класирането в Moto3

Алонсо е първи в класирането и води с 82 точки пред Даниел Олгадо (Red Bull GASGAS Tech3), който бе четвърти в Гран при на Емилия-Романя.

Давид Алонсо Moto 3
14:17, 22.09.2024
Чете се за: 01:17 мин.

Давид Алонсо (CFMOTO Gaviota Aspar Team) спечели състезанието в клас Moto3 от световния шампионат по мотоциклетизъм в Мизано, с което увеличи на 82 точки преднината си на върха в класирането при пилотите.

Тайо Фурусато (Honda Team Asia) потегли добре от първа позиция на решетката, следван от Алонсо и Иван Ортола (MT Helmets MSI) в завой номер 1. Давид Муньос (BOE Motorsports) пък катастрофира още на старта и се оттегли от надпреварата.

Алонсо изпревари бързо Фурусато за първото място и започна да се откъсва от колоната, като само победителят през миналия уикенд Анхел Пикерас (Leopard Racing) му бе конкуренция. Колумбиецът обаче пресече първи финалната линия с 0.175 секунди пред Пикерас и с 0.367 пред Колин Вейер (Liqui Moly Husqvarna Intact GP).

Серия от земетресения на гръцкия полуостров Халкидики, най-силното е със сила 4,6
Адриан Андреев е на победа от основната схема на „Чаланджър“ турнир в Португалия