Дебютант спечели първата си мейджър титла в голфа

12:22, 10.08.2020
Чете се за: 00:45 мин.
Още
дебютант спечели първата мейджър титла голфа

Голф състезателят Колин Морикава спечели за първи път в кариерата си мейджър трофей, правейки невероятен ийгъл на 16-а дупка в кръг без богита от 64 удара в 102-ото издание на PGA Championships, което се проведе до Сан Франциско, Калифорния..

23-годишният американец, който стана професионалист преди едва 14 месеца, постигна немислимото, печелейки в едва втората си появи на Мейджър в кариерата.

Морикава, който е 12-и в света, финишира с -13 под пар 267 на игрището ТПК Хардинг Парк".

„Невероятно е. Това е сбъдната мечта – гледайки всички тези професионалисти през годините, винаги съм искал да постигна това. Чувствах се много комфортно от самото начало. Специално е, защото Сан Франциско ми е като втори дом“, каза победителят, който израснал в Лос Анджелис, но отишъл впоследствие в колежа в Бъркли в Сан Франциско.

Лидерът след третия ден Дъстин Джонсън трябваше да подели второто място с англичанина Пол Кейси.

Брукс Кьопка не успя да постигне трети последователен успех в турнира. Той стартира слабо в първите девет дупки с цели четири богита.

Тайгър Уудс и Рори Макилрой завършиха съответно с -1 и -2 в крайното класиране.

Това беше първият мейджър за сезона след прекъсването заради коронакризата.