Националът ни по спортна гимнастика Дейвид Хъдълстоун е получил контузия по време на престоя си в САЩ. Преди няколко дни участникът ни на олимпийските игри в Токио се прибра в България след двумесечен престои при семейството си зад океана .
Докато беше в Страната на неограничените възможности, Хъдълстоун се подготвяше в националната гимнастическа база на САЩ в Хюстън. По време на една от последните си тренировки под ръководството на бившия световен шампион Шон Таунсенд, българина е контузил глезена си. В САЩ националът е преминал през рентгеново изследване, което е показало, че няма счупване в глезената става.
От ръководството на Българската федерация по гимнастика и от треньорският щаб на националния отбор настояват Хъдълстоун да премине и през ядрено-магнитен резонанс, но за да стане това, отока на крака трябва да спадне.
По всяка вероятност Дейвид Хъдълстоун ще пропусне първото състезание за сезона - първия кръг от държавното лично -отборно първенство, което ще се проведе петък и събота в залата на национална спортна база „Раковски“.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Българските състезатели по джудо спечелиха четири медала на международен турнир в Турция
Тадей Погачар призова за промени в програмата на Обиколката на Франция за справяне с жегите
Елиза Чолакова тримуфира във втория турнир по прескачане на препятствия за Купа България в Приморско
Международната федерация по тенис на маса вдигна санкциите срещу спортисти от Русия
Делото на Люпчо Георгиевски в Битоля ще бъде разгледано от Съда по правата на човека в Страсбург
Компромиси с безопасността на пътя: Все по-често при камионите се използват гуми регенерати
Руският патриарх и Вагит Алекперов отпадат от списъка със санкции на ЕС