Деница Елисеева и Габриела Димитрова на 1/4-финал на Купа "Странджа"

17:40, 22.01.2020
Чете се за: 00:26 мин.
Бокс
деница елисеева габриела димитрова финал купа странджа

Европейската шампионка от София 2016 Деница Елисеева и бронзовата медалистка от Европейските игри в Минск 2019 Габриела Димитрова започнаха с победи на Купа "Странджа".

В категория до 60 килограма Елисеева се справи с Дите Фростхолм (Дания) с 5-0 съдийски гласа. Така на четвъртфиналите утре следобед тя ще срещне американската боксьорка Амелиа Мур.

Димитрова (до 51 кг) пък не срещна трудности с Урсула Готлоб (Германия), като също победи с единодушно съдийско решение – 5-0. На четвъртфиналите Габриела ще се изправи срещу украинката Тетяна Коб, като мачът е утре следобед.

Загуби в първия кръг претърпяха другите ни две представителки в категория до 51 килограма. Севда Асенова се отказа в първия рунд срещу Зареен Михат (Индия), след като получи контузия в коляното. Чуканова пък бе победена от Кристина Круз (САЩ).

Още Бокс

Красимир Инински: България е доминираща сила в бокса, трябва да се гордеем
15:49, 26.04.2024
Чете се за: 04:20 мин.
Рами Киуан донесе още един финал за българските национали на европейското по бокс
21:43, 25.04.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Радослав Росенов и Хавиер Ибаниес ще спорят за златни медали на европейското по бокс, Ергюнал Себахтин и Ясен Радев останаха с бронз
20:52, 25.04.2024
Светлана Каменова донесе нов финал за България от европейското първенство по бокс
17:32, 25.04.2024
Златислава Чуканова ще се боксира за злато на европейското първенство, Севда Асенова стигна до бронз
Чете се за: 03:05 мин.
Аслъхан Мехмедова донесе пореден медал за България от европейското първенство по бокс в Белград
20:14, 23.04.2024
Светлана Каменова също си гарантира отличие от европейското първенство по бокс
18:39, 23.04.2024
Венелина Поптолева спечели нов медал за България от европейското по бокс, Станимира Петрова не излезе за своя мач
18:22, 23.04.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Златислава Чуканова спечели още един медал за България от еврошампионата по бокс в Сърбия
17:11, 23.04.2024